"טכניקה, פיתוח הקשר בין המוח לגוף, חזרתיות ושיטיות, בעיקר המודעות לגוף שלי, לספורט שלי ולמידה מהפציעות שלי, עזרו לי להגיע לרמת שליטה מעולה בגוף שלי"

- אלון דוד -

המסע של אלון דוד

"התהליך שעברתי עם הגוף שלי, רק הכניס אותי עמוק יותר לחקירה
האינסופית של הגוף - איך לעבוד איתו בצורה יעילה ואפקטיבית,
איך הוא זז ועובד, מה משפיע עליו, מה פוצע אותו, מה יימנע ממנו להיפצע. "

היי שמי אלון,

עוד בילדותי, הרבה לפני שבדקתי את היכולות הגופניות שלי, אני זוכר היטב, את המשיכה העזה שהייתה לי, ועודנה, לעולם הרוח. נמשכתי לפילוסופיה והייתי עסוק בשאלות קיומיות כמו "מי אני" ו"למה אני כאן". היום, אני חושב ששם היו צעדי הראשונים בעולם היוגה, הרבה לפני שידעתי לכנות את זה, באמצעות המושג "יוגה". 

כשהתבגרתי קצת, נוצרה לי משיכה ספציפית יותר, לפילוסופיות של המזרח הרחוק. כבר בתיכון, קראתי על הנושא ואף כתבתי עליו עבודות. בתקופה הזאת, התחלתי גם להיות יותר מודע, ליכולות הפיזיות שלי, אלא שפיתחתי סלידה מהן, שלא לומר, שנאה כלפיהן. לא הייתי בשל להבין, שזו מתנה שנתנה לי. מאז, ועד להרבה שנים אחר כך, זנחתי את הגוף שלי, וניתקתי כל קשר איתו. 

שנים מאוחר יותר, טסתי לטיול במזרח הרחוק, ופגשתי לראשונה, את התרבות שבה צמחו, הפילוסופיות והמסורות שכל כך התחברתי אליהן. באתי, לראשונה, במגע ישיר, עם הבודהיזם וההינדואיזם. באותו הטיול, כשהגעתי להודו בפעם הראשונה, פגשתי גם את תרגולי היוגה הפיזיים ושלל תרגולי יוגה אחרים כמו מדיטציה ופילוסופיה. בלי לדעת כלום, נכנסתי לשיעור יוגה, שבמקרה היה שיעור אשטנגה – אז, בכלל לא ידעתי, מה זה אומר. 

אני זוכר שהיו לי הרבה התנגדויות לתרגו הפיזי. באתי ליוגה ולמזרח בשביל למצוא תשובות לשאלות פילוסופיות עמוקות, ולא כל כך הבנתי, איך התרגול הפיזי קשור או תורם לזה. גם אחרי שפגשתי את התרגול הפיזי לראשונה, וגם את עולם היוגה בכלל, היו עוד כמה מחסומים ומכשולים לעבור, בדרך להתמסרות מוחלטת למסע הזה. הייתי צעיר ומלא בספקות, ועדיין לא הייתי בשל לגמרי, לתת את כל כולי ליוגה. אבל הזרע הזה כבר נזרע, ואולי זה כל מה שהיה צריך לקרות. 

המסע שלי המשיך, בלי התמקדות מודעת ביוגה, אבל תמיד סביבה ולצידה. אחרי טיול ארוך במזרח, נשארתי לגור למספר שנים בנפאל, ואף גרתי תקופה קצרה בהודו. הימים הפכו לשבועות, והשבועות לחודשים והחודשים לשנים. התקרבתי ולמדתי את השפות והתרבויות של המקום בו היוגה נולדה והתפתחה. הספקתי להיות מנהל פרויקט בחברת הייטק, לסיים תואר ראשון, להתקבל ללימודי תואר שני באנגליה. 

עזבתי את נפאל, ובדרכי לאנגליה, להמשיך את לימודי באקדמיה, עצרתי בישראל למספר חודשים. התחלתי להתאמן בריצות ארוכות וכתוצאה מהן, נפצעתי בברכיים וסבלתי מכאבים קשים. החלטתי לנסות שוב את היוגה במטרה לרפא את ברכיי ונחשו מה?! זה עבד! מאותו רגע, נכנסתי בהתמדה גם לתרגול הפיזי ולא עזבתי אותו. 

שנתיים מאוחר יותר, אחרי שסיימתי את לימודי התואר השני שלי באנגליה, החלטתי לטוס להודו לקורס מורים, בשביל להעמיק את התרגול שלי ופחות בשביל ללמד יוגה. רצה הגורל, ועוד בדרכי חזרה לארץ, כבר ביקשו ממני ללמד במספר מקומות אז ישר קפצתי למים והתחלתי ללמד. 

ככה, ממש במקרה…והשאר היסטוריה 

המשכתי עודני ממשיך להעמיק בעולם היוגה. הספקתי ללמוד סנסקריט באוניברסיטת תל אביב, להיות אסיסטנט בקורס מורים, ללמוד עיסוי תאילנדי ואקרופסורה תאילנדית שיש לה קשר הדוק ליוגה, ואני ממשיך לחקור את העולם הענק הזה בסקרנות רבה. 

היוגה נתנה לי שני דברים מרכזיים: כוח ומטרה. היא קרבה אותי לעצמי ונתנה לי עוגן חזק וכלים להתמודד עם כל מכשול בחיי. אין דבר שני רוצה יותר מאשר להעניק לכולם את שתי המתנות הללו שקיבלתי מהיוגה.

אלון דוד

מורה ליוגה ומטפל בעיסוי ואקרופסורה תאילנדית

"..התחלתי להבין שבשביל להגיע
ליכולות הגופניות הכי גבוהות שיש ולהימנע מפציעות,
אני צריך למצוא את האיזון בין כוח וגמישות.."